Report ze semifinálového víkendu

O víkendu 12. a 13.června se odehrály další čtyři utkání Radimské Letní ligy. K vidění byly dvě semifinálové utkání a dvě utkání o umístění. Především semifinálové utkání v Křinci bylo velmi zajímavé.

FK Libodřice - TJ Nučice 4:1

První semifinálová dvojice se dobře znala z okresního přeboru, kde se pravidelně střetávají. Domácí Libodřice hostily Nučice. Domácí začali velmi dobře, když velmi brzy vstřelili dvě rychlé branky zkraje utkání. Poté si Libodřice hlídaly náskok. V poločase svítilo na světelné tabuli skóre 3:1. V druhém poločase se domácí prosadili ještě jednou a když v 70. minutě nučický Vedral dostal druhou žlutou kartu a tím pádem musel do sprchy předčasně, bylo o zápase rozhodnuto. Libodřice se po zásluze radují z výhry 4:1 a po roce si znova zahrají finále letní ligy. Za domácí se prosadili Dittrich, Šafránek, Beníšek a Strejček. Za hosty korigoval Hozman.

TJ Křinec- FC Trnavan Rožďalovice 2:3pp

Druhé semifinále slibovalo zajímavou podívanou. Tyto dvě města od sebe dělí pouhých šest kilometrů a tak se čekalo vyhecované a divácky atraktivní derby. A tyto prognózy se do puntíku potvrdily. Na první branku se čekalo do 12. minuty, kdy hostující Hora vystřelil do břevna, míč se však k němu vrátil a na druhý pokus ho chladnokrevně uklidil k levé tyči - 0:1. Rožďalovice dále hrály více na míči a snažily se navýšit skóre. K jejich smůle při ojedinělé akci Křince byl faulován domácí hráč a Křinec měl výhodu penalty. Tu si vzal bývalý hráč Rožďalovic Hojsák a střelou nahoru k pravé tyči nedal Špíglovi šanci - 1:1. A když za další tři minuty Žmolil zakončil protiútok kličkou brankáři a střelou do prázdné branky, byl Křinec na nohou - 2:1. Do poločasu již branka nepadla a tak druhý poločas sliboval drama.

Hráči Křince se radují z branky na 2:1

Se začátkem druhého poločasu se do hry zapojovala převážně levá strana rožďalovického týmu. Velmi často míč putoval po ose Vlasák - Dont - Hora a tato trojice domácí obraně dělala velké problémy. Tuto trojici podporoval ještě seběhy do středu hřiště Najmon. Po jedné z těchto kombinací vykopával míč z brankové čáry domácí obránce Novotný.

Křinecký Novotný v souboji s útočníkem Rožďalovic Horou

Postupem času byly hosté více a více nervózní a zbrklý v kombinaci a bylo na nich vidět, že nejsou v optimální formě. Přesto to byly právě Rožďalovice, kdo vstřelily branku a prosadil se, kdo jiný než Hora svojí druhou brankou v utkání a vyrovnal na - 2:2.

Hojsák kontrolující míč před dotírajícím Horou

Po vyrovnávací brance se hrál otevřený fotbal nahoru dolů a rozhodnout mohly oba dva týmy ve svůj prospěch. Domácí šanci v 80. minutě zastavil ofsajd. Hostující Najmon zase přestřelil o pár centimetrů břevno. Další branku, ale diváci neviděli a tak následovaly penalty. Penaltový rozstřel začínal kopat Křinec.

Hned první penaltu zlikvidoval brankář Špígl domácímu záložníkovi Pěknému

Hráči Křince první a ani druhou penaltu neproměnili. Hosté naopak v poklidu obě proměnily. Třetí a čtvrtou penaltu Křinec dal, ale protože rožďalovický hráči byli i po čtyřech kopech stoprocentní o finalistovi bylo rozhodnuto. Rožďalovice zvítězily na penalty 2:4. Rozhodující penaltu proměnil Tomáš Hoffman, kterému první penaltu brankář Kumštýř chytil, ale rozhodčí ji nechal opakovat pro brzké vyběhnutí z čáry a na podruhé již penaltu proměnil.

První penalta Hoffmana, kterou Kumštýř chytil

Rožďalovice si tak opět po roce zahrají finále Radimské Letní ligy a mají šanci obhájit vítězství. Bohužel na domácí zbyde pouze utkání o bronz. Přesto domácí fanoušci ocenili bojovný výkon svých svěřenců potleskem.

Slušná divácká návštěva sledovala derby

SK Čechie Veltruby - TJ Pátek B 4:1

První utkání o umístění svedlo dohromady dva týmy hrající ve svých okresech třetí třídu. Domácí Čechie potvrdila mírnou roli favorita a zvítězila 4:1. Veltruby si díky výhře zahrají o konečné 5. místo. Naopak Pátek čeká pouze boj o 7. místo a stále čeká na první výhru v soutěži.

TJ Křečhoř - Viktoria Radim 3:4pp

Druhé utkání o umístění sehrála domácí Křečhoř proti Radimi. Radim v poločase vedla již 2:0, přesto se domácí nevzdali a dovedli utkání až k remíze 3:3. Křečhoř mohla penalty dvakrát ukončit, ale ani jednou se jim to nepovedlo a naopak Radim při první možnosti penalty ukončila. Na Radim čekají Veltruby a boj o 5. místo. Naopak Křečhoř si znova zahraje s Pátkem o 7. místo.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky