Finálový víkend

O víkendu 19. a 20.6. vyvrcholila Radimská Letní liga finálovým zápasem a utkáním o bronz. Dále se hrálo i o konečné umístění od 5. až do 8. místa. Bohužel fotbalu nepřálo počasí, když se hrálo ve velkých vedrech. Vítězství v Radimské Letní lize slaví FK Libodřice. Z bronzu se radují v Nučicích.

FK Libodřice - FC Trnavan Rožďalovice 2:1

Finálový zápas se hrál letos na hřišti Libodřic z důvodu stavby nového areálu v Radimi. Utkání hrané ve velkém vedru mělo rychlou branku. Již ve 2. minutě napřáhl na vápně Dominik Hora a střelou k pravé tyči nedal brankáři šanci - 0:1.  Stejný hráč o pár minut později utekl domácí obraně, k jeho smůle si po zakončení a střetu s domácím obráncem poranil koleno a musel střídat již v 10. minutě. Hrál se velmi opatrný fotbal, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Ve 33. minutě srovnal skóre Josef Košík - 1:1. Do konce prvního poločasu již branka nepadla a tak druhý poločas sliboval napínavou podívanou.

Libodřický Beníšek fauluje rožďalovického Janstu

Během poločasové přestávky došlo k souboji dvou domácích a dvou hostujících hráčů z poloviny hřiště do branky. Z tohoto souboje vyšli vítězně hráči Rožďalovic. Poté následovala střelba třech diváků rovněž z poloviny hřiště do brány. Vítězem se stal Ondra Doležal a radoval se z flašky Jagermaisteru.

Přestávku mezi poločasy zpestřila střelba na branku z poloviny hřiště
Střelba na branku se mezi diváky těšila velkému zájmu

Ve druhém poločase trpěl fotbal velkým vedrem. Hráči se snažili pošetřit síly a velmi si rozmýšleli každý pohyb. Paradoxně, když hra měla nejmenší spád zjevil se na zadní tyči po centru ze strany domácí Hovorka a střelou z první poslal domácí tým do vedení - 2:1. Vstřelená branka dodala domácím energii, naopak na rožďalovických hráčích bylo patrné vyčerpání a částečná rezignace na vyrovnání. Snahu o vyrovnání jim ještě kazily Libodřice, které při každé možnosti tahaly čas a snažily se co nejvíce kouskovat hru, což se jim dařilo. Do konce utkání již branka nepadla a tak se z prémiového vítězství v Radimské Letní lize radují FK Libodřice, které oplatily loňskou porážku Rožďalovicím. Nejlepším hráčem utkání byl zvolen libodřický hráč Marek Hovorka, který vstřelil rozhodující branku.

FK Libodřice slaví vítězství v Radimské Letní lize 2021

Celá fotogalerie z finálového utkání mezi FK Libodřice a TJ Trnavan Rožďalovice.

TJ Křinec - TJ Nučice 1:3

Utkání o bronz se hrálo v neděli v Křinci. Domácí TJ Křinec přivítal na svém hřišti TJ Nučice. Na první branku se čekalo do 7. minuty, kdy hosté využili rychlého brejku, který zakončil Jelínek - 0:1. Domácím hráčům se ze začátku vůbec nedařilo a přicházeli snadno o míč. Naopak zkušení hráči Nučic, drželi míč na kopačkách a v klidu kombinovali a nutili Křinec běhat hodně bez míče, což v parném horku bylo velmi fyzicky náročné a nepříjemné. Druhou branku z ničeho nic vstřelil Marek Šulc, který pár metrů za půlkou z ničeho nic vystřelil a nachytal brankáře Šmelhause, který stál na vápně a střelu nečekal. Branka to byla pěkná a skončila pod břevnem - 0:2. Do poločasu již branka nepadla.

Z kraje druhého poločasu udeřili hosté potřetí. Matěj Chromý poslal nučické do tříbrankového vedení - 0:3. Utkání pomalu ztrácelo tempo a domácí částečně rezignovali na jakoukoliv snahu o snížení. V 62. minutě přišlo pozdvižení. Hostující Kubalík se prosadil na bližší tyči, ale předcházel tomu faul jeho spoluhráče na domácího obránce a rozhodčí branku neuznal. Následující dvě minuty hráči Nučic jen diskutovali o předcházející situaci a úplně je to vyvedlo z míry a sami sebe rozhodili a ještě k tomu dostali zbytečné žluté karty. Křinec se nadechoval k nějaké snaze, ale tuto snahu paradoxně ukončil sám křinecký hráč, který za vulgární slovo směrem k protihráči dostal druhou žlutou kartu a v utkání dohrál. Do konce zápasu zbývalo ještě dvacet minut.

Utkání už se poté jen dohrávalo. Nučice šetřily síly a v klidu si přihrávaly míč. Přesto se domácí dočkali branky, když v 85. minutě se prosadil David Pěkný - 1:3. Další branka již nepadla a tak bronz v letní lize putuje do Nučic. Nutno podotknou, že zcela zaslouženě.

TJ Křečhoř - TJ Pátek B 3:1

Utkání o konečné 7. místo zvládla lépe Křečhoř a po výhře 3:1 nad Pátkem končí na 7. místě. Dvě branky v utkání vstřelil Jan Nesvorný. Pátek končí v Radimské Letní lize na 8. místě.